G2010 kom til finalen i Norrøn Cup Elite

Forrige helg spilte Hinna G2010 sin første turnering med sluttspill, det ble en kjempe opplevelse med finale i a-sluttspillet i Norrøn Cup Elite i Egersund.

G2010 spilte Norrøn Cup Elite i Egersund i helgen og kom helt til finalen i A-sluttspillet hvor det ble knepent 1-0 tap for Bryne.

Dette er første gang guttene spiller turnering med sluttspill, så det var stor stas å kunne ta med seg en pokal hjem til Hinna. Turneringens absolutte høydepunkt var seieren over Vidar på straffer i semifinalen der Hinna satte alle sine seks første straffer, før vikarierende keeper Even reddet Vidar FK sitt forsøk.

I finalen kjempet guttene en heroisk kamp mot et meget velspillende Bryne-lag, men to minutter før slutt klarte Bryne å få det avgjørende målet. Tapet mot Bryne var det eneste tapet i hele turneringen.

En god start på året for Hinna G2010 som det blir veldig spennende å følge gjennom året.

#ViErHinna

Bli medlem!

Lyst til å spille fotball med oss på Hinna? Meld deg inn i dag!

Innmeldingsskjema Mer informasjon

Meld deg på nyhetsbrev

Få med deg siste nytt fra Hinna Fotball ved å abonnere på vårt nyhetsbrev!

Velg liste(r) ↴

[jr_instagram id="3"]

Design og utvikling av:

Ensign