Hinna C + Sørmarkå = Sant

Vi har fått godkjent et samarbeid mellom Hinna Fotball og Sørmarkå på seniornivå. Dette vil i praksis si; at spillere, som er for gamle for G19 og eller ikke har ambisjoner om å trene 4 ganger pr. uke med rekrutt eller A-lag – får tilbud om 2 økter i uka, og kamparena i 6. divisjon.

Hinna har ikke hatt et skikkelig tilbud for spillere i denne kategorien de siste årene. Det er veldig synd, da vi har hatt flere store gode kull, som fort kunne fått en fin fotballhverdag,med tilpasset mengde og nivå. Det vil også være mulighet for spillere som har tatt en slags «pause» fra satsinga, og finne tilbake motivasjon og gire opp igjen. Man kan altså trene både med rekrutt og C-laget, og være aktuell for kamper også på Hinna B, eller juniornivå.. Det viktigste er at det er et tilbud på alle nivå her. Vi ønsker at alle skal kunne spille Fotball i Hinna.

Sørmarkå ble stiftet i 2014, og har etter noen sesonger på laveste nivå, etablert seg i 6. divisjon. Nå var klubben kommet til et punkt der grunder og hovedtrener, Erik Dalen, begynte å se litt mørkere på lagets muligheter. Uten barne og ungdomsavdeling har de ingen naturlig rekrutteringsarena. Dermed begynte det å tynnes litt ut på trening. Det ble stilt spørsmål om laget var sterkt nok til å overleve en sesong i 6. divisjon.

Hinna trengte et godt tilbud. Sørmarka hadde behov for rekruttering. Dermed ble det veldig fort klart at begge klubbene ønsket å jobbe på for et samarbeid. Det tok ikke mange minuttene av første møte, før man forstå at dette var noe vi ville få til.

Nå når dette er godkjent av fotballkretsen, er flere Hinnagutter allerede igang med treninger i markå. 6 stk allerede første uka. Vi forventer at flere spillere vil vise interesse for dette etterhvert. Veldig kjekt.

Pr nå, vil laget trene i Randaberg Arena mandager kl. 20.15-21.45. Dette endres til NSE Jåttåvågen fra april av. I tillegg skal man trene eller spille kamp onsdag eller fredag. På Hinna!

For Sørmarkå er det et kjempeløft å komme seg nærmere opprinnelsesstedet sitt. De er blitt flyttet rundt på siden oppstart. Sørmarkå, Røyneberg/Våganes, Sola. Og nå også truet med Tjelta.

Grunder og trener Erik Dalen, har tidligere trent Hinnas damelag. Han bor rett ved siden av Hinna Stadion. Og har ei jente selv, som har begynt å spille for Hinna.

Hinnaspillere – altså de som har spilt i Hinna, og har Hinna som siste klubb, behøver ikke å melde overgang. (Det koster penger) Men dere må evt. inn i Spond igjen, for å registreres og bli tilgjengelige til kamper mm. I tillegg må dere inn i Spondgruppa til Sørmarkå/Hinna, for å inviteres til treninger og kamper.

INTERESSERTE HINNASPILLERE til Hinna C kan kontakte Sportslig Leder Tarjei Smågesjø på sportsligleder@hinnafk.no eller telefon 413 55 235 .

Andre interesserte spillere, som ikke har tilknytning til Hinna Fotball kontakter Erik Dalen i Sørmarkå direkte. dalen@sormarka-fk.no eller tlf: 476 66 120

Laget vil hete Sørmarkå Hinna. Vi spiller hjemmekamper på Hinna. Og/Men vi spiller kamper i draktene til Sørmarkå. De er lilla. Bortedraktene hvite / gull.

Hei Hinna – Heia Sørmarkå!

Bli medlem!

Lyst til å spille fotball med oss på Hinna? Meld deg inn i dag!

Innmeldingsskjema Mer informasjon

Meld deg på nyhetsbrev

Få med deg siste nytt fra Hinna Fotball ved å abonnere på vårt nyhetsbrev!

Velg liste(r) ↴

[jr_instagram id="3"]

Design og utvikling av:

Ensign